Тайський бокс

Тайський бокс або муай-тай — бойове мистецтво Таїланду, що сталося з древнього тайського бойового мистецтва муай боран, в перекладі означаючи «поєдинок вільних» або «вільний бій».

У сучасному муай-тай можна наносити удари кулаками, ступнями, гомілками, ліктями і колінами — через це муай-тай називають «боєм восьми кінцівок». Від карате або ушу муай-тай відрізняє відсутність формальних комплексів, їх замінюють базові зв’язки з двох-трьох ударів, спаринг і робота на «лапах» і мішках.

У себе на батьківщині муай-тай став популярним ще в XVI столітті, але світову популярність цей вид спорту набув тільки в другій половині XX століття після того, як тайські бійці здобули ряд вражаючих перемог над представниками інших єдиноборств. Сьогодні муай-тай і раніше володіє величезною популярністю в Таїланді, де існує навіть свято — «день національного боксу Муай Тай». За межами Таїланду популярність тайського боксу продовжує рости, багато в чому завдяки розвитку змішаних бойових мистецтв, інтенсивно використовують муай-тай для бою в стійці.

X