Функціональний тренінг

Функціональний тренінг — комплекс вправ, який сприяє поліпшенню та розвитку витривалості м’язів і серця, координації, кращому розумінню моторики руху, сили і гнучкості. Він належить до змішаного типу тренувань. Особливість функціонального тренінгу полягає у глибокому тренуванні м’язів стабілізаторів, а також маленьких м’язів та зв’язок, які у повсякденному житті та протягом силових тренувань на тренажерах мало опрацьовуються.

Під час тренування ви виконуєте вправи з вагою власного тіла, що максимально мінімізує ризик травмування. Завдяки функціональному тренінгу ви максимально безпечно  розвиваєте такі фізичні якості як: витривалість, баланс, рухливість, сила та гнучкість.

Особливість функціонального тренінгу — це його універсальність. Вправи, що входять в комплекс функціонального тренінгу, не вимагають ніякої особливої спортивної підготовки.  Всі вправи, що входять в тренувальний комплекс,  повністю повторюють звичайні рухи нашого тіла. У  тренінгу використовується вага власного тіла, або невеликі додаткові ваги, з якими ми можемо зіткнутися в повсякденному житті.

У процесі занять, які передбачають виконання максимально природні для організму рухі, працюють не тільки м’язи, але і кісткова система. Вона отримує певний рівень навантаження, що створюється при реальному житті і, завдяки цьому, постійно зміцнюється. Це дозволяє істотно знизити ймовірність переломів та інших травм, пов’язаних з пошкодженням кісток.     Навантаження, яким піддається наш організм в процесі функціонального тренінгу, рівномірно розподіляється по всьому організму, задіюючи як м’язи, так і зв’язковий апарат.

Як правило, в процесі функціонального тренування використовуються тренажери з вільною траєкторією рухів, які дозволяють виконувати відразу кілька різних вправ, задіюючи при цьому максимальну кількість м’язів. У число  тренажерів, що використовуються при функціональному тренінгу, входять тягові тренажери, м’ячі, вільні ваги, амортизатори і петлі ТРХ.

Ускладнення функціональних тренувань здійснюється не за рахунок збільшення використовуваного ваги, а за допомогою ускладнення виконуваних рухів. Таким чином, у процесі тренування ви уникнете небажаного надмірного напруги в суглобах і хребті, що зведе ймовірність травм до мінімуму.

X